Features
Specifications
Extension Spring, Open End, 10-5/16 in Length, 1-5/16 in Outside Diameter, 0.2 mm Wire Diameter, Steel, Zinc Plated
| Brand | Century Spring |
|---|---|
| UPC | 038594003411 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section X4 |
| Package Length (in) | 10.00" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | C-341 |
| Type | Open End |
| Length | 10-5/16 in |
| Outside Diameter | 1-5/16 in |
| Wire Diameter | 0.2 mm |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |