Features
Specifications
Extension Spring, Open End, 14 in Length, 1-3/8 in Outside Diameter, 0.192 mm Wire Diameter, Steel, Zinc Plated
| Brand | Century Spring |
|---|---|
| UPC | 038594003497 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section X4 |
| Package Length (in) | 14.20" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | C-349 |
| Type | Open End |
| Length | 14 in |
| Outside Diameter | 1-3/8 in |
| Wire Diameter | 0.192 mm |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |