Features
Specifications
Extension Spring, Open End, 10.8 in Length, 1-3/16 in Outside Diameter, 0.162 mm Wire Diameter, Steel, Zinc Plated
| Brand | Century Spring |
|---|---|
| UPC | 038594003718 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section X4 |
| Package Length (in) | 10.20" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | C-371 |
| Type | Open End |
| Length | 10.8 in |
| Outside Diameter | 1-3/16 in |
| Wire Diameter | 0.162 mm |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |