Features
Specifications
Downloads
This IRWIN QUICK-GRIP 2-inch Spring Clamp has specially designed jaws to hold odd-shaped workpieces securely. The high-tech resin construction provides strength and durability, while non-marring pads protect the workpiece from damage.
- High-tech resin construction provides strength and durability
- Non-marring pads protect workpiece
- Specially designed jaws hold odd-shaped workpieces
| Brand | IRWIN |
|---|---|
| UPC | 038548582009 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section H2 |
| Package Length (in) | 6.10" |
| Package Width (in) | 4.25" |
| Package Height (in) | 4.25" |
| Manufacturer Part Number | 58200 |
| Country of Origin | China |
| Height | 1.700 in |
| Length | 6.200 in |
| Width | 4.300 in |
| Weight | 0.306 lbs |
| Product Type | CLAMP |
| Voltage | No Voltage V |
| Warranty | LLW |