WB Jones
0.12 in 5 in Torsion Spring
SKU: 33X5120
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.29
Features
Specifications
Torsion Spring, 0.12 in Outside Diameter, 5 in Spring Length at Maximum Torque
| Brand | WB Jones |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M3 |
| Package Length (in) | 0.20" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | T5120 |
| Outside Diameter | 0.12 in |
| Spring Length at Maximum Torque | 5 in |