Features
Specifications
Downloads
Economy rocker switches that fit standard .550" X 1.125" panel cutouts.
- Spade terminals
| Brand | Gardner Bender |
|---|---|
| UPC | 032076890421 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D5 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | GSW-42 |
| Each in Package Height (in) * | 4.750 |
| Each in Package Width (in) ° | 2.750 |
| Each in Package Length/Depth (in) * | 1.000 |
| Each in Package Weight (oz) ° | 0.500 |