TITAN™
1/2-13 5 in Steel Plain Square Head Bolt
SKU: SHB12X5
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.88
Features
Specifications
Square Head Bolt, 1/2-13, 5 in Thread Length, UNC, Steel, Plain, Grade 2 Grade
| Brand | TITAN™ |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D2 |
| Package Length (in) | 5.00" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | CWA08160 |
| Thread Size | 1/2-13 |
| Thread Length | 5 in |
| Thread Type | UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade 2 |