TITAN™
3/4-10 5-1/2 in Steel Plain Square Head Bolt
SKU: SHB34X512
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$7.59
- Buy 10 for $6.45 each and save 15%
Features
Specifications
Square Head Bolt, 3/4-10, 5-1/2 in Thread Length, UNC, Steel, Plain, Grade 2 Grade
| Brand | TITAN™ |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D1 |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | CWA12176 |
| Thread Size | 3/4-10 |
| Thread Length | 5-1/2 in |
| Thread Type | UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade 2 |