Features
Specifications
Square Head Bolt, 5/8-11, 3 in Thread Length, UNC, Steel, Plain, Grade 2 Grade
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Thread Size | 5/8-11 |
| Thread Length | 3 in |
| Thread Type | UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade 2 |