TITAN™
5/8-11 4 in Steel Plain Square Head Bolt
SKU: SHB58X4
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.36
- Buy 25 for $2.86 each and save 15%
Features
Specifications
Square Head Bolt, 5/8-11, 4 in Thread Length, UNC, Steel, Plain, Grade 2 Grade
| Brand | TITAN™ |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D1 |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | SMBI20620400 |
| Thread Size | 5/8-11 |
| Thread Length | 4 in |
| Thread Type | UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade 2 |