Features
Specifications
A precision-engineered tool designed for professionals, the Squi.Jig Fusion 7.5in Pro Square combines superior craftsmanship with exclusive functionality.
- Built-in 1/2" & 9/16" wrenches for convenience
- Specialized scribe notches designed to securely hold your pencil in place
- Constructed from aircraft-grade aluminum and weighing only 10.3 oz
- CNC machined for unmatched precision and quality
| Brand | StealthMounts |
|---|---|
| Date Added | Feb 22, 2026 |
| UPC | 697273005445 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 26, Section H4 |
| Package Length (in) | 9.06" |
| Package Width (in) | 3.94" |
| Package Height (in) | 1.38" |
| Manufacturer Part Number | FPRS75Green |
| Size | 7-1/2" |