Features
Specifications
This Selkirk Chimney Adapter, made of stainless steel in black, features a 6-1/2 inch connection, is 5-3/4 inches long, and has a 6-inch diameter. It may be required to adapt some stove flue outlets to double wall stove pipe.
| Brand | SELKIRK |
|---|---|
| UPC | 046205020979 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 01, Section C4 |
| Package Length (in) | 9.75" |
| Package Width (in) | 8.50" |
| Package Height (in) | 9.50" |
| Manufacturer Part Number | 266243 |
| Color | Black |
| Connection Size | 6-1/2" |
| Diameter | 6" |
| Length | 5-3/4" |
| Material | Stainless Steel |