Bayou Classic
SS Hose & Regulator - 1/8 in. Connection, 5 psi
SKU: M5HPR
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$39.99
Features
Specifications
5 psi adjustable high pressure regulator, 36 in stainless braided LPG hose with 1/8 in male orifice connector. Do not use on gas grills.
| Brand | Bayou Classic |
|---|---|
| UPC | 050904031655 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10 End Cap |
| Package Length (in) | 7.75" |
| Package Width (in) | 7.75" |
| Package Height (in) | 2.50" |
| Connection Size | 1/8 in |
| Connection Type | Male Orifice |
| Hose Length | 36 in |
| Material | Stainless Steel |
| Regulating Pressure | 5 psi |
| Suitable for | Bayou Classic Turkey Fryers and SQ-14 |
| Type | Adjustable |