Weaver Distributing
SS 7 Pin RV Mounting Bracket
SKU: HE7BRH
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$12.49
Features
Specifications
Mounting Bracket, Plug, 7 Pin Rv, Heavy Duty Stainless Steel, 7/64" thick, A 6-pin plug can also be mounted with these brackets, but it needs to
be mounted diagonally, not horizontally, Multi-fit:7 RV, 7 Round Pin, 6-pin
| Brand | Weaver Distributing |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section M5 |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Type | Plug, 7 Pin Rv |
| Material | HD Stainless Steel |
| Application | Type |