1/4" Quick Connect x 1/4" Male NPT Stainless Steel Plug
SKU: SSTN2M
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.29
- Buy 10 for $8.36 each and save 10%
Features
Specifications
1/4" Quick Connect x 1/4" Male NPT Stainless Steel Plug
| UPC | 777897106473 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section T5 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Pressure Rating | 5000 psi |
| Material | Stainless Steel |
| Quick Connect | 1/4" QC Plug |
| Connection | 1/4" Male NPT |