Zenna Home
SS Shower Tension Rod (Brushed Nickel)
SKU: 86F9STBNHL
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$39.99
Features
Specifications
This rustproof stainless steel shower curtain rod from Zenna Home is simple to install and is made to fit in most shower and tub spaces. Tool-free tension-mount technology ensures easy, secure installation with no drilling, no tools and no damage to shower walls. The adjustable rod fits in any space from 50" to 86".
- Adjustable shower rod fits a wide range of tub and shower spaces
- Easy tension-mount installation with no tools, no drilling and no damage to your walls
- Made of strong and rustproof premium no. 304 stainless steel
- Can also be used for window curtains, closets or to help divide living spaces
| Brand | Zenna Home |
|---|---|
| Date Added | Apr 6, 2026 |
| UPC | 043197012302 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 49.00" |
| Manufacturer Part Number | 86F9STBNHL |
| Length | 50" to 86" |
| Adjustable | Yes |
| Shape | Straight |
| Finish | Brushed Nickel |
| Material | Stainless Steel |