Features
Specifications
Used in conjunction with a vertical insulated chimney to provide easy access for inspection and cleaning.
| Brand | SELKIRK |
|---|---|
| UPC | 046205020986 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 01, Section C4 |
| Package Length (in) | 7.75" |
| Package Width (in) | 14.50" |
| Package Height (in) | 11.25" |
| Manufacturer Part Number | 266100 |
| Color | Black |
| Dimensions | 6-1/2 in OD x 13-3/4 in H |
| Includes | Cap |
| Material | Stainless Steel |
| Nominal Size | 6 in |