Features
Specifications
Swivel, 3/8 in Nominal, NPT, Stainless Steel, 5600 psi
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section T7 |
|---|---|
| Package Length (in) | 2.80" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Nominal Size | 3/8 in |
| End Style | NPT |
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Rating | 5600 psi |