Features
Specifications
Contractors want all their levels to be organized and protected all-in-one place. Grab the handle and go. This case has been refined over the past 15 years. Expect years of use from this case.
- Padded nylon carrying cases with heavy-duty zippered enclosures, padded handles and shoulder straps
| Brand | Stabila |
|---|---|
| UPC | 089634300250 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section H1 |
| Package Length (in) | 26.60" |
| Package Width (in) | 6.40" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Manufacturer Part Number | 30025 |
| Closure Type | Zipper |
| Handle Type | Padded |
| Height | 22.0" |
| Material | Nylon |
| Number of Pockets | 6 |