Only 1 in stock! 1 in stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Due to the low inventory, we recommend contacting the store to verify availability.
- Every level is electronically adjusted, then accuracy inspected and certified
| Brand | Stabila |
|---|---|
| UPC | 089634374329 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section H1 |
| Package Length (in) | 1.25" |
| Package Width (in) | 2.50" |
| Package Height (in) | 32.00" |
| Manufacturer Part Number | 37432 |
| Accuracy | /-1/32" |
| Color | Yellow |
| Finish | Baked Enamel |
| Height | 1.1" |
| Length | 32" |
| Magnetic/Nonmagnetic | Non-Magnetic |
| Material | Aluminum |
| Number of Measuring Surfaces | 2 |
| Number of Vials | 3 |
| Profile Type | Rectangular |
| Vial Material | Crystal Glass |
| Vial Positions | Level Plumb |
| Vial Type | Open Center |