Features
Specifications
Set includes 48" & 32" levels. Accuracy locked for life. Strong, straight frame. Unique vial design. Beveled vial housing for increased view. Rubber handholes for comfort and grip. Removable rubber endcaps, grip walls.
| Brand | Stabila |
|---|---|
| UPC | 089634378167 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section H1 |
| Package Length (in) | 2.25" |
| Package Width (in) | 2.50" |
| Package Height (in) | 48.00" |
| Manufacturer Part Number | 37816 |
| Style | Box |
| Length | 48" & 16" |
| Magnetic | No |
| Material | Aluminum |