Features
Specifications
Set includes: 78" level and 32" level, ideal for door jambs. Certified level accuracy in top read position: 1/32" over 72". Removable rubber end caps for flush measuring in corners. Level accuracy guaranteed for life; vials will never fog, leak, or require adjustment.
| Brand | Stabila |
|---|---|
| UPC | 089634385325 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section H1 |
| Package Length (in) | 2.25" |
| Package Width (in) | 2.50" |
| Package Height (in) | 78.00" |
| Manufacturer Part Number | 38532 |
| Style | Box |
| Length | 72" & 32" |
| Magnetic | Yes |
| Material | Aluminum |