Features
Specifications
Insert Bearing, 1-1/2 in Bore Dia, 3.14 in Outside Dia, Stainless Steel Bearing, Set Screw
| Brand | KML |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section W4 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 3.60" |
| Manufacturer Part Number | SSUC208-24 |
| Bore Diameter | 1-1/2 in |
| Outside Diameter | 3.14 in |
| Bearing Material | Stainless Steel |
| Locking Device | Set Screw |