Features
Specifications
Each scraper features a rigid, go-thru 1.25" stainless steel blade and a metal-capped handle, ensuring superior strength and durability. These deck scrapers are designed for reliable performance and is built with durable construction to withstand demanding operational conditions.
| Brand | Toro |
|---|---|
| Date Added | Mar 5, 2026 |
| UPC | 021038589275 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle OP End Cap |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.25" |
| Manufacturer Part Number | 58927 |
| Scraper Blade Size | 1.25" |
| Handle | Metal-capped for strength |
| Display Dimensions | 7" W x 5" D x 10" H |