Nite Ize
Stainless Steel Key Ring Key Chain
SKU: KRGS11R3
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.99
Features
Specifications
Simple, handy, secure way to organize and carry keys. Solid, continuous stainless steel ring comes with (6) #.5 stainless steel S-Biners that are perfectly sized to hold 6 separate keys, or use one to attach the whole unit to a second key ring, belt loop, purse strap, or zipper pull. S-Biners remove and reattach quickly and securely, making it easy to carry one, or share keys with family members, valets, or babysitters.
| Brand | Nite Ize |
|---|---|
| UPC | 094664026261 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I1 |
| Package Length (in) | 0.05" |
| Package Width (in) | 1.30" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Manufacturer Part Number | KRGS-11-R3 |
| Material | Stainless Steel |
| Key Ring Size | 2.4 In. x 1.3 In. x 0.51 In. |