Features
Specifications
This heavy-duty ShelfTrack wall standard can be mounted directly to the wall or hung from a hang track. It features angled sides for easy installation, and a notched design that securely locks the standard into place on the track.
| Brand | ClosetMaid |
|---|---|
| UPC | 075381028042 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 19, Section H4 |
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 0.88" |
| Package Height (in) | 48.00" |
| Length | 48 In. |
| Color | White |
| Material | Heavy Gauge Steel |
| Slot Style | Twin Slot |
| Mounting | Hang Rail or Screw to Wall |
| Width | 1 In. |