Features
Specifications
V-Belt, C Section, 47 in Outside Length, 7/8 in Top Width, 0.53125 in Thickness, 1 Ribs, Polyester Reinforced, Resists: Oil & Heat Resistant, Rubber, Black
| Brand | Jason Megadyne |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section N8 |
| Package Length (in) | 19.40" |
| Package Width (in) | 7.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | C43 |
| Section Size | C |
| Outside Length | 47 in |
| Top Width | 7/8 in |
| Thickness | 0.53125 in |
| Number of Ribs | 1 |
| Reinforced Material | Polyester |
| Resists | Oil & Heat Resistant |
| Material | Rubber |
| Color | Black |