Do it Best
Do it 10 In. Standard Clear Hot Melt Glue (8-Pack)
SKU: 349739
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.49
Features
Specifications
Glue sticks are suitable for all standard size glue guns. All-temperature glue sticks can be used in low temperature, high-temperature, and dual temperature guns with excellent results. High-temperature for ceramic, wood, plastic, magnets, jewelry, etc.; low temperature for bonding delicate materials such as balloons, styrofoam, ribbon, and paper. Working temperature range: 14 F (degree Fahrenheit) to 113 F.
| Brand | Do it Best |
|---|---|
| UPC | 045731132125 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 27, Section D4 |
| Package Length (in) | 0.80" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 12.50" |
| Type | Standard |
| Length | 10 In. |
| Diameter | 7/16 In. |
| Color | Clear |