Features
Specifications
2 heat settings allow low temperature and high-temperature applications in 1 gun. Lightweight and durable with solid state heater for long life. Nonbreakable handle and ball check nozzle for less dripping. Uses all-temperature 7/16" standard glue sticks.
| UPC | 045731132309 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 27, Section D4 |
| Package Length (in) | 1.80" |
| Package Width (in) | 7.30" |
| Package Height (in) | 11.00" |
| Compatible With | Standard Glue Stick |
| Heat Settings | Dual |
| Wattage | 40 |