Features
Specifications
Solid round rods are traditionally used for axles, tent pegs, plant stakes and garden furniture. Zinc plating gives steel a clean look while also protecting against rust. Fits your workhouse or garden needs.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613179783 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13 End Cap |
| Package Length (in) | 1.12" |
| Package Width (in) | 36.00" |
| Package Height (in) | 0.38" |
| Manufacturer Part Number | N179-788 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc-Plated |
| Diameter | 3/8 In. |
| Length | 3 Ft. |