Features
Specifications
Solid round rods are traditionally used for axles, tent pegs, plant stakes and garden furniture. Zinc plating gives steel a clean look while also protecting against rust. Fits your workhouse or garden needs.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613179820 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13 End Cap |
| Package Length (in) | 4.60" |
| Package Width (in) | 36.00" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Manufacturer Part Number | N179-820 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc-Plated |
| Diameter | 3/4 In. |
| Length | 3 Ft. |