Features
Specifications
Used for cart frames, machine stands, table legs and wire conduit.
- Made from hot rolled plain steel for durability
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613215733 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section Z1 |
| Package Length (in) | 48.00" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Manufacturer Part Number | N215-731 |
| Diameter | 3/4 in |
| Finish | Plain |
| Length | 48 |
| Material | Steel |
| Shape | Round |
| Wall Thickness / Gauge | 16 ga |