HILLMAN
Hillman Steelworks 24 In. X 24 In. x 16 Ga. Steel Sheet Stock
SKU: S16GASX24
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$77.99
Features
Specifications
Solid plain metal sheets have applications for gutter repair, auto repair, flashing, and duct work. These sheets have a hot rolled steel finish making them weldable and ideal for repairs or fabrication. Gauge indicates metal thickness.
| Brand | HILLMAN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04 End Cap |
| Package Length (in) | 24.25" |
| Package Width (in) | 24.25" |
| Package Height (in) | 0.25" |
| Manufacturer Part Number | 11766 |
| Dimensions | 24 In. x 24 In. |
| Thickness | 16 Ga. |
| Material | Steel |
| Finish | Matte |
| Color Family | Gray |