Features
Specifications
Solid plain metal sheets have applications for gutter repair, auto repair, flashing, and duct work. These sheets are zinc finished to give steel a clean look while also providing an anti-rust finish. Available in several sizes. Gauge indicates metal thickness.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 053538519056 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04 End Cap |
| Package Length (in) | 0.02" |
| Package Width (in) | 24.00" |
| Package Height (in) | 24.00" |
| Manufacturer Part Number | N215-772 |
| Dimensions | 24 In. x 24 In. |
| Thickness | 26 Ga. |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanized |
| Color Family | Gray |