Features
Specifications
Used for cart frames, machine stands, table legs and wire conduit.
- Aluminum is lightweight, yet strong, withstanding heavy pressure and loads
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613247536 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section Z1 |
| Package Length (in) | 72.00" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Manufacturer Part Number | N247-536 |
| Diameter | 3/4 in |
| Finish | Mill |
| Length | 72 |
| Material | Aluminum |
| Shape | Round |
| Wall Thickness / Gauge | 1/16 in |