Features
Specifications
Aluminum square tubes are great for fence repairs, key stock, handles and safety grids. Aluminum square tubes are light weight and are extremely corrosion resistant.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 053538566173 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section Z1 |
| Package Length (in) | 72.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | N247-627 |
| Perforated | No |
| Shape | Square |
| Material | Aluminum |
| Finish | Milled |
| Dimensions | 1 In. x 1 In. |
| Length | 6 Ft. |
| Thickness | 1/16 In. |