Stanley Jr.
DIY Race Car Toy Kit
SKU: OK002SY
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$19.99
Features
Specifications
The Stanley Jr. DIY race car kit is perfect for the budding race car drivers. Each race car kit includes pre-cut wood pieces, plastic race car parts, decals, and screws and nails. Little crafters will fall in love with their finished project and enjoy a sense of accomplishment when they play with a wooden toy race car that they have created using their own imagination and skill.
- Ready to build & includes all materials
- A great project for parents and kids to work on together
- Educational activity
- Safe, non toxic, & eco friendly
| Brand | Stanley Jr. |
|---|---|
| UPC | 878834003159 |
| Store Location (Lititz, PA) | Front Checkout |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 11.20" |
| Package Height (in) | 9.80" |
| Manufacturer Part Number | OK002-SY |
| Age Group | 5+ |