Acorn International
WT-ST Wall Tie, 6-3/8 in L, 7/8 in W, Carbon Steel
SKU: WT34X7
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.18
- Buy 500 for $0.14 each and save 22%
Features
Specifications
Acorn International Wall Tie, Carbon Steel, 6-3/8 in Length, 7/8 in Width, 22 ga
- Ties masonry to wall studs
| Brand | Acorn International |
|---|---|
| UPC | 632259800577 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 30, Section W4 |
| Package Length (in) | 9.25" |
| Package Width (in) | 7.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Length | 6-3/8 |
| Material | Carbon Steel |
| Material Gauge | 22 ga |
| Width | 7/8 |