Features
Specifications
Tap Bolt, 1/2"-13 x 5" Thread Length, UNC, Steel, Zinc-Plated, Grade 5
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Thread Size | 1/2 |
| Thread Length | 5 in |
| Thread Type | UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc-Plated |
| Grade | Grade 5 |