TITAN™
Steel Tap Bolt 1/2"-13 x 6" Gr 5
SKU: HTB12X6G5
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.25
- Buy 25 for $1.91 each and save 15%
Features
Specifications
Tap Bolt, 1/2"-13 x 6" Thread Length, UNC, Steel, Zinc-Plated, Grade 5
| Brand | TITAN™ |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D2 |
| Package Length (in) | 6.00" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | BML08192 |
| Thread Size | 1/2 |
| Thread Length | 6 in |
| Thread Type | UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc-Plated |
| Grade | Grade 5 |