TITAN™
Steel Tap Bolt. 1/4"-20 x 4" Gr 5
SKU: HTB14X4G5
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.68
- Buy 50 for $0.58 each and save 15%
Features
Specifications
Tap Bolt, 1/4"-20 x 4" Thread Length, UNC, Steel, Zinc-Plated, Grade 5
| Brand | TITAN™ |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D4 |
| Package Length (in) | 3.40" |
| Package Width (in) | 0.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | BML04128 |
| Thread Size | 1/4 in |
| Thread Length | 4 in |
| Thread Type | UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc-Plated |
| Grade | Grade 5 |