TITAN™
Steel Tap Bolt 3/4"-10 x 3-1/2" Gr 5
SKU: HTB34X312G5
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.75
Features
Specifications
Tap Bolt, 3/4"-10 x 3-1/2" Thread Length, UNC, Steel, Zinc-Plated, Grade 5
| Brand | TITAN™ |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D2 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | BML12112 |
| Thread Size | 3/4 in |
| Thread Length | 3-1/2 in |
| Thread Type | UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc-Plated |
| Grade | Grade 5 |