FTZ Industries
16-14 AWG Dark Blue Water Proof Wire Tap Connector
SKU: 45908C100
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$92.99
Features
Specifications
Wire Tap Connector, Water Proof, 16-14 AWG Wire, Dark Blue
| Brand | FTZ Industries |
|---|---|
| UPC | 847759099295 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section N3 |
| Package Length (in) | 5.60" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 45908-C100 |
| Type | Water Proof |
| Wire Size | 16-14 AWG |
| Color | Dark Blue |