Walton
3/16 in 1/4 in 5/16 in 3/8 in 7/16 in 1/2 in 4 Tap Extractor Set
SKU: W18001
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$159.99
Features
Specifications
Tap Extractor Set, 3/16 in, 1/4 in, 5/16 in, 3/8 in, 7/16 in, 1/2 in Tap, 4 Flutes, Steel, 6 Piece
| Brand | Walton |
|---|---|
| UPC | 054808180013 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I3 |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 4.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Tap Size | 3/16 in, 1/4 in, 5/16 in, 3/8 in, 7/16 in, 1/2 in |
| Number of Flutes | 4 |
| Material | Steel |
| Number of Pieces | 6 |