Features
Specifications
Downloads
High speed steel drill bits ensure Fat, precise drilling. High carbon steel taps are ideal for general Purpose threading. Matching bit and tap provide proper hole size for easier tapping and stronger threads. No. 80213: 6 - 32 Nc tap and 7/64" drill bit Combo.
- High speed steel drill bits ensure fast, precise drilling
- High carbon steel plug taps are ideal for general purpose threading
| Brand | IRWIN |
|---|---|
| UPC | 042526802133 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I1 |
| Package Length (in) | 0.20" |
| Package Width (in) | 1.75" |
| Package Height (in) | 1.75" |
| Manufacturer Part Number | 80213 |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.200 in |
| Length | 5.800 in |
| Width | 1.800 in |
| Weight | 0.033 lbs |
| Product Type | TAP |
| Battery Included | No |
| Warranty | NLW |
| Unit Of Measure | Metric |