Tap Magic
12 oz Aluminum Brass Cast Iron High Speed Steel Inconel Mild Ste Cutting Fluid
SKU: 10012EL
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$25.99
Features
Specifications
Cutting Fluid, 12 oz Net Content, Applicable Materials: Aluminum, Brass, Cast Iron, High Speed Steel, Inconel, Mild Ste
- Outstanding performance for any cutting operation on any metal
- Absolutely without equal on hard metals and on cuts requiring extreme pressure or long cutting times
- Metal cutting fluid used to increase speed, extend tool life and improve cut quality
| Brand | Tap Magic |
|---|---|
| UPC | 662387100126 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section H6 |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Net Content | 12 oz |
| Applicable Materials | Aluminum, Brass, Cast Iron, High Speed Steel, Inconel, Mild Ste |