Taylor
2-1/4" W x 8-7/8" H Aluminum Tube Indoor & Outdoor Thermometer
SKU: 5135N
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.99
Features
Specifications
Large, easy-to-read face. Weather-resistant and rustproof aluminum, for indoor or outdoor use. Fahrenheit and Celsius. 8-7/8" H. x 2-1/4" W.
| Brand | Taylor |
|---|---|
| UPC | 077784051351 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section D3 |
| Package Length (in) | 11.80" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | 5135N |
| Width (In.) | 2.25 |
| Height (In.) | 8.875 |
| Material | Aluminum |
| Display Type | Analog |
| Scale | Fahrenheit & Celsius |
| Outdoor Temperature Range | -60 to 120 Deg F/-50 to 50 Deg C |
| Color | White |
| Shape | Rectangle |