Taylor
Fahrenheit -20 to 120 Brown Wood Indoor Window Thermometer
SKU: 5141
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.69
Features
Specifications
Add functionality and natural style to your home with Taylor's Wood Indoor Wall Thermometer. Wood and aluminum accents complement this indoor thermometer's bold, blue reading tube to provide current temperatures ranging from -20 to 120 degrees Fahrenheit. This thermometer's slim design fits neatly in any wall space and is just as easy to install as it is to use. Enjoy the convenience of an at-home weatherman with the accuracy of this Taylor indoor thermometer. Do not place product into direct sunlight.
| Brand | Taylor |
|---|---|
| UPC | 077784051412 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section D3 |
| Package Length (in) | 9.80" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | 5141 |
| Temperature Rating | -20 to 120 Deg F |
| Color | Brown |
| Material | Wood, Aluminum |
| Type | Tube |
| Scale | Fahrenheit |
| Width (In.) | 3.375 |
| Height (In.) | 6.5 |
| Depth (In.) | 0.5 |