Taylor
2" W x 9" H Plastic Tube Indoor & Outdoor Thermometer
SKU: 5327
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.99
Features
Specifications
Read indoor and outdoor temperatures from inside with extended tubing. Bold numbers in bright red and blue. Easy installation. 9" H. x 2" W. Reads in deg. F. or deg. C.
| Brand | Taylor |
|---|---|
| UPC | 077784053270 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section D3 |
| Package Length (in) | 12.00" |
| Package Width (in) | 5.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 5327 |
| Width (In.) | 2 |
| Height (In.) | 9 |
| Material | Plastic |
| Display Type | Analog |
| Scale | Fahrenheit & Celsius |
| Outdoor Temperature Range | -40 to 120 Deg F/-40 to 50 Deg C |
| Color | White |
| Shape | Rectangle |