Features
Specifications
Three-layer technology gives superior tear properties resulting in higher strength. 42 gal capacity. Includes 10 bags/box.
| Brand | Vulcan |
|---|---|
| UPC | 076914812060 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section H4 |
| Package Length (in) | 8.20" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 3.60" |
| Capacity | 42 gal |
| Closure Type | Tie |
| Color | Black |
| Material | Polymer |
| Thickness | 3 mil |
| Width | 32 |